Skip to content

Menu

  • Strona główna
  • Seniorzy
    • Sztab trenerski
    • Kadra 2025/26
    • Terminarz 2025/26
    • Statystyki 2024/25
    • Tabela V ligi 2025/26
    • Aktualności: seniorzy
  • Rezerwy
    • Kadra rezerw 2025/26
    • Terminarz rezerw 2025/26
    • Statystyki rezerw 2024/25
    • Tabela Ligi okręgowej 2025/26
    • Aktualności: rezerwy
  • Młodzież
    • Aktualności
    • Archiwum sezonów
    • Akademia Piłkarska
    • APN Ostrołęka
  • Partnerzy
  • Galeria
    • Aktualne zdjęcia
    • Starsze zdjęcia
  • O klubie
    • Informacje
    • Władze Klubu
    • Historia
    • Jubileusze
    • Zestawienie sezonów
    • Zestawienie prezesów
    • Hattricki
    • Pamiątki
    • Tapety
    • Dokumenty
    • Kontakt
  • Klub Kibica

Archiwa

  • czerwiec 2026
  • maj 2026
  • kwiecień 2026
  • marzec 2026
  • luty 2026
  • styczeń 2026
  • grudzień 2025
  • listopad 2025
  • październik 2025
  • wrzesień 2025
  • sierpień 2025
  • lipiec 2025
  • czerwiec 2025
  • maj 2025
  • kwiecień 2025
  • marzec 2025
  • luty 2025
  • styczeń 2025
  • grudzień 2024
  • listopad 2024
  • październik 2024
  • wrzesień 2024
  • sierpień 2024
  • lipiec 2024
  • czerwiec 2024
  • maj 2024
  • kwiecień 2024
  • marzec 2024
  • luty 2024
  • styczeń 2024
  • grudzień 2023
  • listopad 2023
  • październik 2023
  • wrzesień 2023
  • sierpień 2023
  • lipiec 2023
  • czerwiec 2023
  • maj 2023
  • kwiecień 2023
  • marzec 2023
  • luty 2023
  • styczeń 2023
  • grudzień 2022
  • listopad 2022
  • październik 2022
  • wrzesień 2022
  • sierpień 2022
  • lipiec 2022
  • czerwiec 2022
  • maj 2022
  • kwiecień 2022
  • marzec 2022
  • luty 2022
  • styczeń 2022
  • grudzień 2021
  • listopad 2021
  • październik 2021
  • wrzesień 2021
  • sierpień 2021
  • lipiec 2021
  • czerwiec 2021
  • maj 2021
  • kwiecień 2021
  • marzec 2021
  • luty 2021
  • styczeń 2021
  • grudzień 2020
  • listopad 2020
  • październik 2020
  • wrzesień 2020
  • sierpień 2020
  • lipiec 2020
  • czerwiec 2020
  • maj 2020
  • kwiecień 2020
  • marzec 2020
  • luty 2020
  • styczeń 2020
  • grudzień 2019
  • listopad 2019
  • październik 2019
  • wrzesień 2019
  • sierpień 2019
  • lipiec 2019
  • czerwiec 2019
  • maj 2019
  • kwiecień 2019
  • marzec 2019
  • luty 2019
  • styczeń 2019
  • grudzień 2018
  • listopad 2018
  • październik 2018
  • wrzesień 2018
  • sierpień 2018
  • lipiec 2018
  • czerwiec 2018
  • maj 2018
  • kwiecień 2018
  • marzec 2018
  • luty 2018
  • styczeń 2018
  • grudzień 2017
  • listopad 2017
  • październik 2017
  • wrzesień 2017
  • sierpień 2017
  • lipiec 2017
  • czerwiec 2017
  • maj 2017
  • kwiecień 2017
  • marzec 2017
  • luty 2017
  • styczeń 2017
  • grudzień 2016
  • listopad 2016
  • październik 2016
  • wrzesień 2016
  • kwiecień 2016
  • grudzień 2015
  • październik 2015
  • wrzesień 2015
  • sierpień 2015
  • lipiec 2015
  • czerwiec 2015
  • maj 2015
  • kwiecień 2015
  • marzec 2015
  • luty 2015
  • styczeń 2015
  • grudzień 2014
  • listopad 2014
  • październik 2014
  • wrzesień 2014
  • sierpień 2014
  • lipiec 2014
  • czerwiec 2014
  • maj 2014
  • kwiecień 2014
  • marzec 2014
  • luty 2014
  • styczeń 2014
  • grudzień 2013
  • listopad 2013
  • październik 2013
  • wrzesień 2013
  • sierpień 2013
  • lipiec 2013
  • czerwiec 2013
  • maj 2013
  • kwiecień 2013
  • marzec 2013
  • luty 2013
  • styczeń 2013
  • grudzień 2012
  • listopad 2012
  • październik 2012
  • wrzesień 2012
  • sierpień 2012
  • lipiec 2012
  • czerwiec 2012
  • maj 2012
  • kwiecień 2012
  • marzec 2012
  • luty 2012
  • styczeń 2012
  • grudzień 2011
  • listopad 2011
  • październik 2011
  • wrzesień 2011
  • sierpień 2011
  • lipiec 2011
  • czerwiec 2011
  • maj 2011
  • kwiecień 2011
  • marzec 2011
  • luty 2011
  • styczeń 2011
  • lipiec 2009
  • maj 2009
  • kwiecień 2009
  • marzec 2009
  • kwiecień 2008
  • marzec 2008
  • luty 2008
  • styczeń 2008
  • lipiec 2007

Calendar

czerwiec 2026
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« maj    

Kategorie

  • Akademia
  • eSport
  • Historia
  • Liga
  • Młodzież Narwi
  • Moja Narew
  • MZKS
  • Na żywo
  • Narew Biznes Klub
  • Piłka nożna
  • Pływanie
  • Podnoszenie Ciężarów
  • Puchar
  • Rezerwy
  • Rocznik 1993
  • Rocznik 1996
  • Rocznik 1997
  • Rocznik 1998
  • Rocznik 1999
  • Rocznik 2000
  • Rocznik 2001
  • Rocznik 2002
  • Rocznik 2003
  • Rocznik 2004
  • Rocznik 2005
  • Rocznik 2006
  • Rocznik 2007
  • Rocznik 2008
  • Rocznik 2009
  • Rocznik 2010
  • Rocznik 2011
  • Rocznik 2012
  • Rocznik 2013
  • Rocznik 2014
  • Rocznik 2015
  • Rozmowy
  • Rywale
  • Seniorzy
  • Sparingi
  • Sylwetki
  • Transfery
  • Turnieje
  • Twarze Narwi
  • Video
  • Ważne
  • Wiadomośći Okołonarwiańskie
  • www
  • Z regionu
  • Z życia klubu
  • Zdjęcia

Copyright Narew Ostrołęka 2026 | Theme by ThemeinProgress | Proudly powered by WordPress

Narew Ostrołęka
  • Strona główna
  • Seniorzy
    • Sztab trenerski
    • Kadra 2025/26
    • Terminarz 2025/26
    • Statystyki 2024/25
    • Tabela V ligi 2025/26
    • Aktualności: seniorzy
  • Rezerwy
    • Kadra rezerw 2025/26
    • Terminarz rezerw 2025/26
    • Statystyki rezerw 2024/25
    • Tabela Ligi okręgowej 2025/26
    • Aktualności: rezerwy
  • Młodzież
    • Aktualności
    • Archiwum sezonów
    • Akademia Piłkarska
    • APN Ostrołęka
  • Partnerzy
  • Galeria
    • Aktualne zdjęcia
    • Starsze zdjęcia
  • O klubie
    • Informacje
    • Władze Klubu
    • Historia
    • Jubileusze
    • Zestawienie sezonów
    • Zestawienie prezesów
    • Hattricki
    • Pamiątki
    • Tapety
    • Dokumenty
    • Kontakt
  • Klub Kibica
autor: narvi02/04/2008

Wywiad-rzeka z Jerzym Tonewo

Historia . Rozmowy . www Artykuł

(Tomasz Mrozek „narvi”) – Standardowo na początek poprosimy o przypomnienie młodym kibicom swojej przygody z Narwią.

Jerzy Tonewo - człowiek o dwukolorowym sercu...

(Jerzy Tonewo) – Tak na dobre początek mojej przygody z piłką nożną w klubie sportowym datuje się na 1960 rok, kiedy po raz pierwszy pojawiłem się na treningu w sali w Wojciechowicach, która mieściła się w budynku po starym kinie. Zajęcia treningowe prowadził najstarszy zawodnik drużyny seniorów Turbiny (bo tak brzmiała nazwa klubu), p. Jerzy Kwiatkowski, ponieważ trenera w tym czasie klub nie zatrudniał. W następnych kilkunastu miesiącach funkcję trenera przejął p. Stanisław Narewski, też czynny zawodnik drużyny seniorów. Na początku lat 60-tych klub zdecydował się na zaangażowanie trenera z uprawnieniami z Krakowa, Bronisława Busztę. To on w sposób diametralny odmienił nie tylko sam proces szkolenia, ale wniósł wiele zmian w sprawach organizacyjno-administracyjnych, które też mają bardzo istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie klubu.
Pamiętam, że wówczas drużyna seniorów miała zakupione jednolite garnitury, które musiały być zakładane obowiązkowo na mecze wyjazdowe. Wyglądało to bardzo efektownie i budziło wielki szacunek i respekt jeszcze przed meczem w szeregach rywali. To za jego (Buszty – przyp. red.) czasów odbyło się zgrupowanie kadry WOZPN Warszawa w Wojciechowicach w 1966 roku. Było to wielkie wyróżnienie dla sportowego środowiska Ostrołęki. To on zorganizował zgrupowanie dla Legii Warszawa, w której grali tacy zawodnicy jak: Lucjan Brychczy, Jacek Gmoch, Bracia Blaut, bramkarz Władysław Grotyński, Wł. Stachurski, A .Trzaskowski i wielu innych byłych reprezentantów Polski. Piłkarze byli zakwaterowani w domkach campingowych przy PTTK n/Narwią, a treningi odbywały się w Wojciechowicach. Po odejściu trenera Buszty z Ostrołęki próbowałem szczęścia jako zawodnik w III-ligowej Chełmiance, ale ze względów rodzinnych po 2 miesiącach byłem zmuszony do powrotu do rodzinnej Ostrołęki. Wróciłem do zespołu seniorów, którego trenerem był wówczas Aleksander Harabasz. Jeszcze przez kilka późniejszych lat kontynuowałem grę w pierwszej drużynie z różnymi skutkami. Trenerami wówczas byli: p. Piotr Nierychło z Gdańska, p. Marian Kurżak z Warszawy. Oceniając swoją grę w Narwi mogę powiedzieć, że byłem zawodnikiem przeciętnym. Byli w drużynie zawodnicy znacznie lepsi, ale też i trochę gorsi. Miałem mecze, gdzie koledzy, a przede wszystkim kibice gratulowali mojego występu, ale też były spotkania zupełnie nieudane.

– Pańskie największe sukcesy jako piłkarza to…
– Do najbardziej miłych wspomnień związanych z sukcesami muszę zaliczyć udział w meczach kadry WOZPN Warszawa 1966, a później turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów, który odbył się w Krakowie z udziałem czterech reprezentacji: Katowic, Krakowa, Warszawy i Szczecina. Zagrałem wówczas w dwóch turniejowych meczach.
Pamiętam też mecz barażowy, który graliśmy z drużyną Ruch Ryki, wtedy to na wyjeździe strzeliłem bardzo ładną bramkę z odleglosci około 30 metrów i zremisowaliśmy 1-1. Wynik ten gwarantował nam awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Ponieważ piłka nożna jest grą zespołowa, więc mój sukces sportowy zawsze był związany ze zwycięstwami drużyny lub jej awansem do wyższej klasy.

– Najbardziej bolesną porażką zaś był(a)…
– Najbardziej bolesną porażką w karierze zawodnika piłki nożnej jest prawdopodobnie niespełnienie jego osobistych marzeń kontynuowania gry w zespołach ligowych, czy też wykorzystania swoich możliwości. Nie wszyscy jednak są obdarzeni szczególnymi zdolnościami, więc dla tych każdą przykrą porażką będzie przegrany mecz mistrzowski, a szczególnie spadki do niższych klas.

– W którymś momencie przyszła pora zawiesić buty na kołku. Zajął się Pan trenowaniem. Z jakimi efektami? Co jest Pańskim największym sukcesem w karierze trenerskiej?
– Ponieważ zawsze swoje życie kojarzyłem z piłką nożną i sportem, już wcześniej zaplanowałem, że będę w przyszłości trenerem piłki nożnej. Dlatego też na początku lat 70-tych zdobyłem uprawnienia instruktora piłki nożnej. Przypominam sobie, że w pierwszej drużynie juniorów, jaką trenowałem najlepszym zawodnikiem był Roman Szkopek. Moja kariera w Narwi układała się tak, że byłem zawodnikem drużyny seniorów i jednocześnie trenerem drużyn młodzieżowych. Przestałem grać czynnie w drużynie seniorów w wieku 27 lat, zaraz po czym rozpocząłem studia zaoczne na warszawskiej AWF, kierunek trenerski – specjalizacja piłki nożnej, którą ukończyłem w 1978 r.
W 1976 roku powierzono mi do trenowania zespół seniorów Narwi, który wówczas występował w klasie „M”, czyli odpowiedniku dzisiejszej III ligi. Kiedy przejmowałem zespół od jednego z najbardziej znanych trenerów w Polsce, Władysława Giergiela, drużyna po 14 kolejkach miała na koncie 5 punktów. Pomimo tego zdołaliśmy się obronić przed spadkiem.
W następnym sezonie rozgrywkowym po rundzie jesiennej zajęliśmy IV miejsce, w rezultacie na koniec rozgrywek uplasowaliśmy się na miejscu VII. I to było jedno z największych osiągnięć w mojej karierze trenerskiej. Warto wspomnieć, że moim współpracownikiem był wtedy Jan Adamczewski, kierownikiem drużyny Stanisław Długokęcki, kierownikiem sekcji Wacław Frej.
Raczej wspólnym sukcesem z Kol. J. Zalewskim, a więc i moim, było zajęcie V miejsca z drużyną spartakiadową juniorów Narwi w Zielonej Gorze w 1981 r.
W roku 1982 roku pracowalem jako trener koordynator piłki nożnej województwa ostrołęckiego przy Wojewódzkiej Federacji Sportu. Miałem pod swoją opieką reprezentację naszego okręgu w kategorii juniorów. W roku 1984 awansowaliśmy do 1/8 finału rozgrywek z udziałem 49 województw. O awans do ćwierćfinału przegraliśmy z reprezentacją woj. gdańskiego. Na pewno był to sukces młodego województwa ostrołęckiego.
W roku 1983 zostałem, po zdaniu egzaminów kwalifikacyjnych, mianowany na trenera I klasy piłki nożnej.

Moją największą porażką i rozczarowaniem były słabe wyniki w mazowieckiej lidze juniorów, jakie uzyskaliśmy z drużyną Narwi w rundzie jesiennej 2004.
Tu przy okazji chciałbym się też przyznać do bardzo bolesnej porażki jako działacza sportowego. Mając zawsze na uwadze dobro piłki nożnej w Ostrołęce chciałem doprowadzić, jako jeden z wielu, do połączenia klubów Korony i Narwi. Niestety plan się nie powiódł. Do dzisiaj zastanawiam się – dlaczego??. Przecież to oczywiste, że Ostrołęki nie stać na dwa piłkarskie kluby, które ze sobą rywalizują, zamiast się zjednoczyć i ustalić swoje priorytety działań. Jednym z najbardziej zagorzałych przeciwników fuzji (ze strony Korony) był Kol. Ćwiek. Zdziwiłem się bardzo, gdy dowiedziałem się, że teraz ten pan pracuje dla Narwi(!?!). Przecież mógł podjąć pracę już przynajmniej 3 lata wcześniej, być może dla dobra obydwu klubów…
Z perspektywy czasu mogę mieć do siebie pretensje, że poprzez moje częste wyjazdy odszedłem od swojego zawodu, i tu jest też mój poważny błąd, ale to przeszłość i mam nadzieję, że jeszcze będę w przyszłości szkoleniowcem piłki nożnej grup młodzieżowych.

– Bardzo ważną pozycją na boisku jest bramkarz. W historii Narwi było ich wielu. Na pewno widział Pan w akcji któregoś z golkiperów Narwi (w sez. 2007/08: Andrzeja Łyzińskiego, Pawła Wielgolińskiego, Piotra Wiskiego). Co mógłby Pan o nich powiedzieć?
– Znałem dosyć duża grupę bramkarzy, ponieważ prowadziłem z nimi treningi pomagając trenerom prowadzącym pierwszy zespół. Jednymi z pierwszych bramkarzy Turbiny byli p.p Alt oraz T.Gosiewski. Potem bronili: M.Chrzanowski, Zb.Szklarski, K.Roszkowski, J.Tyszka, R.Magolan, M.Bołbotowski, J.Borowiecki, M.Kozicki, J.Krajewski, K.Mierzejewski, P.Wiski, P.Wielgoliński i inni.
Kol. A. Łyzińskiego natomiast oglądałem podczas meczów i pozwolę sobie wyrazić opinię, że jest to bramkarz z klasą, dobrze wyszkolony technicznie, posiadający duże doświadczenie i wyczucie w kierowaniu obroną i zespołem.
Natomiast z tamtej grupy bramkarzy mogę wyróżnić, M.Chrzanowskiego, M.Bołbotowskiego, który to zrobił największą karierę, bo przecież swego czasu grał w Wiśle Kraków, a później jako szkoleniowiec w Sokołowie Podl. oraz Siedlcach prowadził zajęcia z bramkarzami m.in. trenował A.Boruca.
Jest bardzo trudno oceniać i kwalifikować bramkarzy, ponieważ jest to bardzo specyficzna pozycja w zespole i każdy z nich miał inne zdolności i cechy, jak również różne, zupełnie odmienne zachowania. Jednak wszystkim im się należą duże słowa uznania i szacunku ze względu na wielką odpowiedzialność, jakiej musieli podołać oraz wyjątkowo męczące treningi, które musieli wytrzymywać.

– Przez Narew przewinęła się 'masa’ piłkarzy – mógłby Pan wymienić tych, którzy Pana zdaniem byli najlepsi, bądź talent mieli ogromny, ale nie zdołali go wykorzystać?
– Przez nasz klub tak jak i przez większość zawsze przewija się spora grupa utalentowanej młodzieży, niestety nie wszyscy z niej potrafią wykorzystać swoje potencjalne możliwości. Na rozwój talentu piłkarza według teorii sportowej mają bardzo duży wpływ czynniki obiektywne, jak i subiektywne, do których można zaliczyć: szczęście, sposoby promocji, zdrowie (kontuzje) zawodnika, jego cechy psychomotoryczne, miejsce i okres rozpoczęcia treningu piłkarskiego, system selekcji i prowadzenia szkolenia młodzieży w klubie itp.
Jeżeli chodzi o nasz klub, to z cala odpowiedzialnością można powiedzieć, że kadra instruktorsko-trenerska była przygotowana merytorycznie i swoje obowiązki wykonywała z dużym poświęceniem. Przy tej okazji chciałbym wymienić chociaż część osób, które pracowały przez wiele lat z grupami młodzieżowymi: Aleksander Harabasz, Waldemar Marczak, Jan Zalewski, Marian Szarama, Jerzy Tonewo i wielu innych.

Dla mnie osobiście najlepszym piłkarzem w Narwi był Marian Eller, obdarzony wyjątkowym talentem piłkarskim, bardzo dynamiczny, zdecydowany w grze i na treningach, skuteczny w zastosowaniu techniki użytkowej, posiadający ogromną wolę walki sportowej, o wyjątkowej intuicji piłkarskiej. Niestety – bezkompromisowy, co w moim odczuciu mogło mieć wpływ negatywny na rozwinięcie jego dalszej kariery. Poza tym był bardzo związany ze środowiskiem i niechętnie chciał słyszeć o przeprowadzce. No i jedną z najważniejszych przyczyn, która w sposób znaczący ograniczyła zawodnikom w tamtych czasach awans do drużyn ligowych był brak stosowania promocji i marketingu w środowisku sportowym.

Zaraz na drugim miejscu umieściłbym Włodka Laskowskiego, który również był uzdolnionym piłkarzem i mógł z powodzeniem grać w I lub II lidze. Niestety w tym wypadku, o wcześniejszym zakończeniu kariery zadecydowała bardzo groźna kontuzja kolan.

Ponieważ chciałem wspomnieć też innych piłkarzy, więc może wymienię ich tylko z nazwisk i podam w jakich klubach kontynuowali grę w piłkę nożną.
W tym miejscu chciałem przeprosić wszystkich tych, których nie wymieniłem, a też „mieli papery” na dobrych piłkarzy, oczywiście zgadzam się całkowicie z innymi opiniami, wychodząc z założenia, że trener też może mieć inny punkt widzenia i sposób oceny.
Albin Kuczałek – początkowe lata Narwi.
Henryk Bikowski – j.w.
Maciej Filipkowki – Reprezentacja Warszawy i Mazowsza 1966, Warszawianka (III liga), Chełmianka Chełm (III liga), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (III liga), Polonia Greenpoint (USA).
Stanisław Długokęcki – Chełmianka Chełm (III liga).
Waldemar Marczak- kadra WOZPN 1968.
Marek Andruszewski – Niemcy – III liga, USA – liga zawodowa.
Mirosław Osoliński – bliski podpisania kontraktu Jagiellonią Białystok (II liga).
Leszek Harabasz – Wisła Płock (II i I liga).
Zbigniew Gontarz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (II liga).
Ireneusz Krawul – Śniardwy Orzysz (III liga).
Zbigniew Młynarski – Śniardwy Orzysz (III liga).
Dariusz Błach – Śniardwy Orzysz (III liga).
Marek Zalewski – ŁKS Łódź – juniorzy.
Robert Tonewo – mistrzostwo USA drużyn uniwersyteckich 1990r, Eagels Yonkers, Italians Bridgeport, Eagels New Britain, Olimpia Stamford (USA).
Mariusz Mierzejewski – mistrzostwo USA drużyn uniwersyteckich 1992, Eagels Yonkers, Polonia Greenpoint (USA).
Jacek Dmochowski – kadra Polski PZPN – juniorzy.
Arkadiusz Mulinek -Lechia Gdańsk (II liga).
Majkowski – ŁKS Łódź – juniorzy.
Mariusz Nadrowski – Wigry Suwałki (III liga).
Jacek Żylak – Wigry Suwałki (III liga), czy Sławomir Jemielita.
No i oczywiście najmłodsza generacja, mozna powiedzieć „Duma Narwi”: Mariusz Marczak, Marcin Truszkowski, Łukasz Grzeszczyk – „trzech piłkarskich muszkieterów”, którzy w sposób bardzo odważny zdobywają ligowe doświadczenia. Tak dalej trzymać, a o naszej Ostrołęce w światku piłkarskim będzie coraz głośniej.

Poza tym była też spora grupa zawodników którzy przez cały czas prawie grali w Narwi, a byli to bardzo zdolni piłkarze: Bracia Sadłowscy, Piotr Strzeżysz, Wiesław Świętochowski, Andrzej Potkaj, Piotr Dawidzki.

– A z jakim trenerem się Panu najlepiej współpracowało?
– Ogólnie mogę powiedzieć, że nie miałem specjalnych problemów z trenerami, z którymi przyszło mi współpracować, aczkolwiek zdarzały się sytuacje, gdzie trenerzy czasami chcieli widzieć tylko interesy swojej grupy, czy też drużyny, którą trenowali, a nie dobro całej sekcji piłki nożnej w klubie. Najbardziej dobra współpraca układała mi się z p. A.Harabaszem, który był bardzo oddanym szkoleniowcem i swoja pracę wykonywał nadzwyczaj sumiennie. Potrafił do mnie do domu przychodzić bardzo często, żeby rozmawiać godzinami na temat treningu. Poprawna współpraca była również z trenerami M.Szaramą, J.Zalewskim, A.Prawdą, A.Korkuciem.

– Co myśli Pan o obecnej sytuacji w klubie?
– Jeżeli w ogóle mam prawo dokonać oceny obecnej sytuacji w klubie, zważywszy, że jestem bardzo daleko, to mogę zaryzykować i wyrazić duże uznanie tak w sferze organizacyjnej, jak i sportowej. Przynajmniej wyniki w rundzie wiosennej na to wskazują i jeżeli nikt na siłę nic nie będzie chciał popsuć, to jestem dobrej myśli. Może doczekamy się tak upragnionego awansu jeszcze w czerwcu tego roku. Jednak pomimo tej optymistycznej prognozy, w moim odczuciu klub jeszcze raz powinien próbować połączyć się z Korona. W tym wypadku władze miasta powinny wesprzeć te działania.
Również nie mogę zrozumieć intencji działaczy, którzy bardziej dbają o interesy zawodników ściągniętych, aniżeli o potrzeby swoich wychowanków. Wydaje mi się, że jest to krzywdzące i w przyszłości mogą powstawać niepotrzebne konflikty, czy tez nieporozumienia.

– Niebawem (w niedzielę 30 marca) odbędą się derby Ostrołęki. Jaki jest Pana typ? (pytania zadawane były przed derbami – przyp. red.)
– Mój typ to było 2-0 dla Narwi, więc pomyliłem się o jedną bramkę.

– Na koniec pytanie od redakcji – czego Pana zdaniem brakuje na naszej stronie? (www.narew.dbv.pl (stary adres)) Nad czym musimy popracować?
– Od niedawna odwiedzam waszą stronę internetowa i muszę szczerze wyznać, ze zrobiła na mnie duże wrażenie. Akurat nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale sama szata graficzna i co najważniejsze wiadomości redagowane są w sposób czytelny i interesujący. Tylko gratulować i cieszyć się, że doczekaliśmy się zdolnej młodzieży, która w sposób profesjonalny rozsławia tradycje i sportową wartość naszego ukochanego klubu. Dziękujemy Wam za to i powiem „idźcie tą drogą” 😉

P.S. Na zakończenie chciałbym podziękować wybitnym działaczom piłkarskim minionego okresu (niestety wielu z nich już nie żyje) za ich poświęcenie i wielki wkład w rozwój piłki nożnej w naszym mieście: Tadeuszowi Brzezińskiemu, Czesławowi Ciecierskiemu, Janowi Sadłowskiemu, Stanisławowi Długokęckiemu, Tadeuszowi Bedra, Janowi Adamczewskiemu, płk.Wacławowi Frej, Zbigniewowi Domuradowi, Dr. Zygmuntowi Kierkunowi, Mirosławowi Szulc, Janowi Makulec i wielu innym niewymienionym.

Serdecznie pozdrawiam! Jerzy Tonewo

Na załączonym zdjęciu są zawodnicy kadry WOZPN Warszawa na zgrupowaniu w Ostrołęce w 1966 r. Trenerem reprezentacji byl p.Dudek. Największą karierę sportową z tej grupy zrobili:Władysław Dąbrowski (w drugim rzędzie, trzeci od lewej), były zawodnik Legii Warszawa i Widzewa Łódź, oraz Marek Kołecki - Legia Warszawa (w drugim rzędzie, siódmy od lewej). W drugim rzędzie ostatni od lewej - Jerzy Tonewo.

OTBS - Zarządca Nieruchomości

Najbliższe mecze

Zobacz wszystkie mecze

V liga

PozycjaKlubPkt
1Polonia II Warszawa65
2Nadnarwianka Pułtusk57
3Narew Ostrołęka54
4Naprzód Zielonki47
5Wicher Kobyłka45
Zobacz całą tabelę

Ostatnie mecze

12/06/2026
5 - 1
Brak danych

Narew Ostrołęka vs Żbik Nasielsk

06/06/2026
1 - 7
Brak danych

PRO Warszawa vs Narew Ostrołęka

30/05/2026
0 - 3
Brak danych

Narew Ostrołęka vs Nadnarwianka Pułtusk

Zobacz wszystkie mecze

Najbliższe mecze rezerw

Zobacz wszystkie mecze

Liga okręgowa – rezerwy

PozycjaKlubPkt
1Gladiator Słoszewo35
2Wkra Żuromin29
3ULKS Ołdaki28
4Rzekunianka Rzekuń27
5Narew II Ostrołęka24
Zobacz całą tabelę

Ostatnie mecze rezerw

13/06/2026
16:00
Brak danych

Narew II Ostrołęka vs Ostrovia Ostrów Maz

06/06/2026
4 - 2
Brak danych

Sona Nowe Miasto vs Narew II Ostrołęka

31/05/2026
2 - 0
Brak danych

Narew II Ostrołęka vs Wkra Radzanów

Zobacz wszystkie mecze

Partnerzy

Kontakt

biuro@narewostroleka.pl – Biuro Klubu

akademia@narewostroleka.pl – Marcin Roman, sprawy Akademii

media@narewostroleka.pl –  Historia

Redakcja strony

Prowadzenie www / FB : Zespół
Współpraca:Amelia Siemborska, Jacek Dębski
Zdjęcia: Amelia Siemborska, Jacek Borkowski, Jacek Dębski, Tomasz Mrozek, Marcin Roszkowski oraz archiwum TM.

Numery kont

Bank Spółdzielczy

Akademia:
19 8923 0008 0125 4488 2012 0003

Zespoły seniorskie:
73 8923 0008 0125 4488 2012 0001

Wszelkie prawa zastrzeżone - www.narew.ostroleka.pl (2011-2025) | Theme by ThemeinProgress | Proudly powered by WordPress